Bizi Tanıyın

Quick Sigorta Hakkında Ayrıntılar

Reasürörler

GIC
GIC (General Insurance Company of India) Re

GIC Re, 22 Kasım 1972'de kurulmuştur. Merkezi, dünyanın en büyük ekonomilerinden Hindistan’da yer almaktadır. A.M. Best verilerine göre 2015 yılında dünyada 12. sırada yer almıştır. Ülkemizdeki DASK havuzunun da reasürörlerindendir.

swiss re
Swiss Re

Swiss Re, Dünya'nın en büyük reasürans şirketlerinden biridir. Merkezi İsviçre’dedir.1863'de kurulmuşolup 30 ülkede hizmet vermektedir. A.M. Best verilerine göre 2015 yılında dünyada ilk sırada yeralmıştır.

mapfre
Mapfre

Dünyanın önemli sigorta piyasalarında MapfRe bulunmaktadır. İspanya’nın sigorta sektörünün liderliğinde en önemli rolü oynamaktadır. Avrupanın 11. en büyük  sigorta şirketi olan Mapfre, Latin Amerika piyasasının da 3. en büyük sigorta grubudur. Amerika taşıt sigortasında ise ilk 20 sigorta şirketinden biridir.

Sirius International
Sirius International

Sirius International Insurance Corporation (“Sirius International”) Genel Merkezi İsveç’te yer alan Yangın-mühendislik, Kaza, Sağlık ve diğer short tail iş kollarına odaklanan uluslararası bir sigorta ve reasürans şirketidir. Merkezi Stockholm’de yer alan Sirius International, İskandinavya'daki en büyük ve Avrupa pazarında lider konumuyla Bermuda, Hamburg, Liège, Londra, Şangay, Singapur ve Zürih’teki ofislerinde faaliyetlerini yürütmektedir. İlk 50 reasürans şirketi arasında yer alan Sirius International, A.M.Best tarafından A derecelendirme notuna sahiptir.

Hannover Re
Hannover Re

17,8 milyar Euro brüt prim üretimi ile dünyanın dördüncü en büyük reasürans şirketi olan Hannover Re, 50 yılı aşkın süredir tüm branşlarda reasürans desteği sağlamakta ve yaklaşık 3.300 personeli ile 5 kıtada hizmet vermektedir.

top